Quantcast
Channel: Serwis Urzędu Miejskiego w Koszalinie
Viewing all 3576 articles
Browse latest View live

Wybór dyrektora Filharmonii Koszalińskiej

$
0
0
Filharmonia Koszalińska

24 sierpnia odbyło się postępowanie wyłaniające nowego dyrektora Filharmonii Koszalińskiej.

Komisja podejmująca tę decyzję składała się z trzech przedstawicieli samorządu pod kierownictwem wiceprezydenta Przemysława Krzyżanowskiego  oraz przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Bożena Sawicka, Wojciech Nentwig), organizacji związkowych FK (Wojciech Bałdys, Grażyna Janus i Rafał Młyńczak) i stowarzyszeń twórczych (Dorota Serwa z Zrzeszenia Filharmonii Polskich).

Komisja wysłuchała sześciu kandydatów na dyrektora Filharmonii Koszalińskiej i po ponad pięciu godzinach obrad rekomendowała do decyzji prezydenta Piotra Jedlińskiego dotychczas pełniącego tę funkcję Roberta Wasilewskiego. Prezydent podejmie ostateczną decyzję po powrocie z urlopu, czyli 31 sierpnia.

Robert Wasilewski ma 47 lat, jest rodowitym koszalinianinem, absolwentem rodzimej Szkoły Muzycznej i Akademii Muzycznej w Gdańsku (1991). Gra na klarnecie. Już podczas studiów, będąc na czwartym roku, grał okazjonalnie w koszalińskiej filharmonii, potem – został jej pracownikiem. Od 1992 roku  pracował także w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz. Najpierw był nauczycielem klarnetu i saksofonu, w latach 1997-98 – kierownikiem sekcji instrumentów dętych i perkusji, a w latach 1998-2003 – wicedyrektorem ds. muzycznych. W 2000 roku ukończył z oceną bardzo dobrą studia podyplomowe w zakresie zarządzania placówkami oświatowymi i kulturalnymi. W 2003 roku wziął udział w konkursie na dyrektora Filharmonii Koszalińskiej i ten konkurs wygrał. Od tej pory funkcję dyrektora pełni nieprzerwanie.


76. rocznica wybuchu II wojny światowej

$
0
0
76. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński,

Dowódca Garnizonu Koszalin płk dypl. Andrzej Mentel,

oraz

Przewodniczący Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Antoni Burzyński

mają zaszczyt zaprosić na uroczysty apel z okazji

76. rocznicy wybuchu II wojny światowej,

który odbędzie się 1 września 2015 r.

przed pomnikiem Martyrologii Narodu Polskiego (cmentarz komunalny)

 

Program uroczystości:

14.00     Rozpoczęcie uroczystości 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej (pomnik Martyrologii Narodu Polskiego – cmentarz komunalny)

  • złożenie meldunku
  • hymn państwowy
  • przemówienia okolicznościowe
  • modlitwa żołnierska
  • apel pamięci
  • złożenie wiązanek kwiatów
  • zakończenie uroczystości

Oświatowa narada

$
0
0
Wręczanie nominacji dyrektorskich

27 sierpnia odbyła się narada z dyrektorami publicznych szkół i placówek oświatowych związana z organizacją nowego roku szkolnego 2015/2016. Podczas spotkania wręczone zostały akty powierzenia dyrektorom placówek:

1.         Szkoła Podstawowa Nr 7                             -           p. Aleksandra Kacprzak

2.         Szkoła Podstawowa Nr 18                           -           p. Karina Gajda

3.         Przedszkole Nr 8                                         -           p. Grażyna Budzik

4.         Przedszkole Nr 10                                       -           p. Kamilla Ber

5.         Przedszkole Nr 12                                       -           p. Bogumiła Wiszniewska

6.         Przedszkole Nr 13                                        -           p. Bożena Czujko

7.         Przedszkole Nr 19                                        -           p. Agnieszka Wójciak

8.         Przedszkole Nr 22                                       -           p. Hanna Thomas

9.         MPPP                                                           -           p. Maria Kosińska

a także odbyło się pożegnanie dyrektorów przedszkoli odchodzących na emeryturę i jednocześnie obchodzących jubileusz 40- lecia pracy zawodowej. Były to p.  Józefa Mazurkiewicz, p. Bożena, Hońko, p. Anna Poznańska.

Wręczone zostały także statuetki za zajęcie I miejsca w kategorii  Szkół (KSOS 2014)  SP nr 5 i G nr 5, a także akty mianowania 42 nauczycieli.

35 lat od Porozumień Sierpniowych

$
0
0
35. rocznica podpisania Porozumień sierpniowych

W związku z przypadającą 35. rocznicą podpisania Porozumień sierpniowych w Szczecinie, Gdańsku, Jastrzębiu-Zdroju i Nowej Hucie, w Koszalinie odbyły się uroczystości upamiętniające te wydarzenia. Wiązanki kwiatów przypominające o sierpniowym zrywie Polaków z 1980 roku zostały złożone m.in. pod tablicą pamiątkową na budynku dworca PKP oraz pod pomnikiem papieża Jana Pawła II. W uroczystości organizowanej przez Zarząd Regionu Koszalińskiego "Pobrzeże" NSZZ "Solidarność" wziął udział prezydent Piotr Jedliński oraz grupa mieszkańców Koszalina.

35. rocznica podpisania Porozumień sierpniowych

35. rocznica podpisania Porozumień sierpniowych

35. rocznica podpisania Porozumień sierpniowych

35. rocznica podpisania Porozumień sierpniowych

Plan zmian na Rondzie Solidarności

Szymon Hołownia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

$
0
0
Szymon Hołownia w Koszalinie

„Jak robić dobrze” to tytuł najnowszej książki Szymona Hołowni, której promocja odbędzie się 17 września o godz. 19.00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Szymon Hołownia to  polski  dziennikarz i publicysta. Założyciel białostockiego oddział fundacji „Pomoc Maltańska”,  „Kasisi” oraz fundacji „Dobra Fabryka”. Były redaktor działu kultury „Gazety Wyborczej”, felietonista i redaktor działu społecznego „Newsweek Polska”. Pełnił także funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Ozonu”, pracował dla „Rzeczpospolitej” , „Plus Minus”. Publikował w „Kulturze Popularnej”, „Machinie”, „Przewodniku Katolickim”, „Tygodniku Powszechnym”, „Więziach” i „Wprost”. Prowadził także audycje w Radiu Białystok, Radiu Vox FM, program „Po prostu pytam” w TVP1 oraz współpracował z Radiem PiN . Był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv, gdzie prowadził  talk-show „Między sklepami”, program „Bóg w wielkim mieście”, „Ludzie na walizkach” . Obecnie prowadzi przegląd prasy w „Dzień Dobry TVN”, współprowadzi wraz z Marcinem Prokopem programy: „Mam talent!” (od 2008) i „Mamy Cię!” (od 2015) w TVN. Jest stałym współpracownikiem portalu Stacja7.pl. i dziennikarzem „Rzeczpospolitej”.

Szymon Hołownia to autor i współautor wielu publikacji. Napisał  m. in. książki: „Tabletki krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach. Nowe historie”, „Bóg, kasa i rock'n'roll” , „Niebo dla średnio zaawansowanych”, „Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe” oraz „Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie”.

Hołownia to również laureat wielu wyróżnień. Do jego rąk trafiła m.in. nagroda „Grand Press”, „Ślad” im. bp. Jana Chrapka,  „Ostre Pióro” oraz „Wiktor” i „MediaTory”. Nominowany także do  Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Szymon Hołownia w Koszalinie

Narodowe Czytanie 2015

$
0
0
Narodowe Czytanie 2015

1. Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego została zainaugurowana w 2012 roku. Głównym jej celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Tegoroczna akcja odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej – Andrzeja i Agaty Dudy.


Czwartą edycję Narodowego Czytania w Koszalinie organizują wspólnie Koszalińska Biblioteka Publiczna, Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz i Restauracja City Box. Zapraszamy do wspólnego czytania  5 września w godz. 12.00-15.00 do restauracji CITY BOX na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa przeczytają aktorzy z Teatru Propozycji DIALOG, gotowość czytania wyraził też prezydent Piotr Jedliński. Wszystkich serdecznie zapraszamy do zatrzymania w biegu codziennych spraw i wysłuchania choćby fragmentu pięknie czytanej przez naszych lektorów „Lalki” Bolesława Prusa. Tradycyjnie  zapraszamy również do aktywnego udziału w czytaniu, na odważnych czekają fragmenty powieści do przeczytania.


Jak podkreślają inicjatorzy projektu: „Lektura książek nie tylko pogłębia wiedzę, ale rozwijając wyobraźnię, sprawia, że wzrastają nasze kompetencje i możliwości oddziaływania na świat. Aby z roku na rok poziom czytelnictwa w Polsce wzrastał, konieczne jest stworzenie ponadpokoleniowej wspólnoty czytelników, pielęgnujących tę piękną i pożyteczną aktywność.”


Ponadto w niektórych autobusach MZK będzie odtwarzany audiobook „Lalki” Bolesława Prusa ze zbiorów KBP. W czasie trwania przedsięwzięcia gimnazjaliści z Gimnazjum nr 11 w Koszalinie, w strojach z epoki będą zachęcać do słuchania i czytania oraz rozdawać ulotki.

Narodowe Czytanie 2015

XII sesja Rady Miejskiej

$
0
0
XII sesja Rady Miejskiej

PORZĄDEK OBRAD

XII sesji Rady Miejskiej w Koszalinie

w dniu 9  września 2015 roku


Miejsce obrad: sala konferencyjna Nr 300 w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

rozpoczęcie sesji o godz.16:00.

 

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

 

2. Podjęcie uchwał:

 

2/1 w sprawie utworzenia odrębnych obwodów głosowania, ustalenia ich numerów, granic  oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych do przeprowadzenia wyborów do Sejmu  Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej:

             -opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego.

 

2/2w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Zachodniopomorskiemu:

             -opinia Komisji  Budżetu i Finansów


 2/3 w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Koszalina na 2015 rok:

             -opinia Komisji  Budżetu i Finansów

 3. Zamknięcie  sesji.


Prezydent przypomina

$
0
0
Prezydent przypomina

Prezydent Koszalina przypomina, że 30 września 2015 roku upływa termin wnoszenia opłaty III raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

W przypadku niedokonania opłaty w w/w terminie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych ulegają wygaszeniu.

Wpłaty dokonane po 30 września 2015 roku nie podlegają zwrotowi.

Plan miejscowy do wglądu

$
0
0
Plan miejscowy do wglądu

OGŁOSZENIE

PREZYDENTA MIASTA KOSZALINA

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w dolinie rzeki Dzierżęcinki

na południe od zbiornika retencyjnego „Wodna Dolina”

    Na podstawie art. 17 pkt. 9 i 11 w związku z art. 27 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 199 z późn. zm.), art. 54 ust. 2 i 3 ustawy z dnia  3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity Dz.U. z 2013 r. poz. 1235 z późn. zm.) oraz uchwały Rady Miejskiej w Koszalinie  Nr XLIII/652/2014 z dnia 29 maja 2014 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu ww. projektu planu miejscowego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Z ww. projektem i prognozą można się zapoznać w dni robocze, w terminie od 02 września 2015 r. do 30 września 2015 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Koszalinie, Rynek Staromiejski 6-7, pokój 319, w godzinach od 11.00 do 15.00.

    W związku z przeprowadzeniem strategicznej oceny oddziaływania na środowisko ustaleń ww. projektu planu miejscowego, z niezbędną dokumentacją sprawy można się zapoznać w miejscu jw. Dane o ww. dokumentacji są dostępne również na stronie internetowej pod adresem http://bip.koszalin.pl/

    Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 21 września 2015 r. o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, na III piętrze, sala nr 300.

  Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz art. 39 ust. 1 pkt 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, każdy kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi należy składać:
– w formie pisemnej na adres Urzędu Miejskiego, Rynek Staromiejski 6-7, 
– ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miejskiego, w pokoju nr 319,
–    za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na adres um.koszalin@um.man.koszalin.pl

Uwagi należy składać do Prezydenta Miasta Koszalina z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do 14 października 2015 r.

wz. Prezydenta Miasta

Zastępca Prezydenta

Andrzej Kierzek

Konferencja o drodze S6

$
0
0
Przegieg drogi S6

„S6 – Nadmorski Szlak Inwestycyjny” to ponadregionalna konferencja, która odbędzie się 14 września 2015 r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Zaprezentowany na niej będzie przebieg i harmonogram prac budowlanych nowej trasy ekspresowej S6 oraz potencjał i korzyści społeczno-gospodarcze, jakie mogą powstać w wyniku realizacji tej inwestycji. Jednym z prelegentów podczas Konferencji będzie prezydent Koszalina Piotr Jedliński, który jest jednocześnie  prezesem Zarządu Stowarzyszenia Samorządowego S6. Prezydent przedstawi prezentację pt. "Potencjał S6 i korzyści gospodarczo - społeczne dla samorządów". Początek konferencji o godz. 11.30 (Słupski Inkubator Technologiczny, ul. Portowa 13 B).

Droga ekspresowa o długości 330 km połączy północno-zachodnią część Polski z północno-wschodnim Pomorzem. Trasa będzie przebiegać od Goleniowa koło Szczecina przez najważniejsze miasta wybrzeża: Nowogard, Płoty, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk, Lębork do Trójmiasta.

Konferencja jest inicjatywą trzech Specjalnych Stref Ekonomicznych – Słupskiej, Kostrzyńsko-Słubickiej i Pomorskiej – animuje wspólne działania służące tworzeniu nowych miejsc pracy, a także wsparciu rozwoju społeczno-gospodarczego obszarów znajdujących się przy drodze S6.

„Szóstka” będzie główną arterią Pomorza, która pozwoli na znaczne podniesienie możliwości rozwoju terenów inwestycyjnych, ułatwi komunikację z aglomeracjami szczecińską i trójmiejską oraz wzmocni atrakcyjność turystyczną regionu. W otoczeniu projektowanej drogi zamieszkuje ponad 2,3 mln ludzi, dla których ta inwestycja wiąże się z poprawą i usprawnieniem sieci komunikacyjnej. Dla przedsiębiorców to istotny szlak transportowy wschód-zachód, który łączy duże aglomeracje portowe Szczecina i Trójmiasta, a jego przebieg nawiązuje do istniejącej sieci dróg krajowych i ekspresowych. To także ważny odcinek trasy europejskiej E28, Berlin-Szczecin-Gdańsk-Kaliningrad-Mińsk. Łączy Unię Europejską z krajami skandynawskimi i nadbałtyckimi oraz Europy Wschodniej. 

Podczas konferencji przewidziane są prezentacje dotyczące aspektów ochrony środowiska, techniczno-ekonomicznych planowanej trasy S6 oraz prezentacja terenów inwestycyjnych przebiegających przy tej drodze. Prelekcje poprowadzą przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Agencji Nieruchomości Rolnych,  Stowarzyszenia Samorządowego S6 oraz specjalne strefy ekonomiczne. W wydarzeniu wezmą również udział Ilona Antoniszyn-Klik – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Zbigniew Konwiński – Przewodniczący Zespołu parlamentarnego na rzecz budowy drogi S6 i Poseł na Sejm RP, Ryszard Świlski – Członek Zarządu Województwa Pomorskiego oraz Tomasz Sobieraj - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Konferencja zakończy się podpisaniem Listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy województwami pomorski, zachodniopomorskim i Stowarzyszeniem Samorządowym S6.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie inauguracja nowo-uzbrojonych terenów inwestycyjnych, która odbędzie w miejscowości Płaszewko w Gminie Słupsk, objętych patronatem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Program oraz zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmowane są poprzez stronę: www.s6.evenea.pl

Jubileuszowy sezon artystyczny

$
0
0
Filharmonia Koszalińska

Wszystkich melomanów gorąco zapraszamy 11 września o godz. 18:30 do Filharmonii Koszalińskiej na koncert inaugurujący 60., jubileuszowy sezon artystyczny!

W programie:
Józef Michał Poniatowski Uwertura do opery „Piotr Medyceusz”
Ludwig van Beethoven Koncert na fortepian, skrzypce i wiolonczelę C-dur op. 56
Modest Musorgski „Obrazki z wystawy”

Massimiliano Caldi, dyrygent
Marcin Sikorski, fortepian
Łukasz Błaszczyk, skrzypce
Rafał Kwiatkowski, wiolonczela
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

Bilety do nabycia w kasie biletowej Filharmonii Koszalińskiej od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-15.00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu

Więcej informacji na stronie
http://filharmoniakoszalinska.pl/koncert/622/koncert_symfoniczny.html

76. rocznica agresji

$
0
0
Polscy żołnierze eskortowani przez Armię Czerwoną

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński,

Dowódca Garnizonu Koszalin płk dypl. Andrzej Mentel,

oraz

Prezes koszalińskiego Koła Miejskiego Związku Sybiraków Anatol Gonczarewicz

mają zaszczyt zaprosić na uroczysty apel z okazji

76. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę,

który odbędzie się 17 września 2015 r.

przed pomnikiem Ofiar Bolszewizmu (przy katedrze pw. NMP)

 

Program uroczystości:

 

17.15     Rozpoczęcie uroczystości 76. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę (pomnik Ofiar Bolszewizmu – przy katedrze pw. NMP)

 

• złożenie meldunku

• hymn państwowy

• okolicznościowe przemówienia

• apel pamięci

• złożenie wiązanek kwiatów

• zakończenie uroczystości

 

18.00     Msza święta w intencji Ojczyzny (katedra pw. NMP)

 

Pomóc lokalnej społeczności

$
0
0
logo programu URBACT

Gmina Miasto Koszalin została partnerem międzynarodowego projektu „CLEO - Tworzenie dobrej, lokalnej gospodarki przez zamówienia publiczne”. 11 września, decyzją Władzy Wdrażającej Program Operacyjny UE URBACT III na l. 2014 – 2020 z siedzibą w Paryżu, projekt został zaakceptowany do realizacji i otrzyma dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 85% kosztów kwalifikowalnych.

Istotą przedsięwzięcia będzie wymiana doświadczeń oraz poszukiwanie przez partnerów projektu (miasta: Preston z Wielkiej Brytanii, Almelo z Holandii, Albacete z Hiszpanii i Lublin) odpowiedzi na pytanie, jak możliwymi środkami zwiększyć korzyści z zamówień publicznych i wydatków dokonywanych przez duże instytucje publiczne mające siedzibę w mieście (samorząd, ale także np. uczelnie, szpitale publiczne), by wydawane środki publiczne „nie wyciekały z miasta” i w jak największym stopniu zasilały lokalną gospodarkę, przyczyniając się do jej rozwoju oraz tworzenia miejsc pracy. Odpowiedź na to pytanie ma pomóc lokalnej społeczności – nie tylko przedsiębiorcom, ale także przeciętnemu mieszkańcowi.

URBACT jest prestiżowym programem Europejskiej Współpracy Terytorialnej mającym na celu wymianę wiedzy i doświadczeń oraz promocję zrównoważonego i innowacyjnego rozwoju obszarów miejskich. W ramach obecnego naboru wniosków, do dofinansowania wybrano jedynie 20 najlepszych propozycji projektów sieciowych z obszaru całej Unii Europejskiej.

- Koszalińscy przedsiębiorcy, m.in. podczas posiedzeń Rady Gospodarczej, wielokrotnie sygnalizowali potrzebę zwiększenia stopnia ich udziału w lokalnych zamówieniach publicznych, które stanowią istotną część rynku. Okazuje się, że to powszechny problem, z którym borykają się także inne miasta europejskie– mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. - Nie ma tu łatwych rozwiązań, gdyż obowiązujące prawo zamówień publicznych nie zezwala na ograniczanie dostępu do przetargu zewnętrznym podmiotom ze względu na ich siedzibę, bądź przyznawanie dodatkowych punktów lokalnym firmom. Działa to zresztą w obie strony: nasze firmy mogą rozwijać działalność poza Koszalinem i startować w przetargach publicznych na terenie całego kraju, a nawet w innych państwach UE. Uważam, że warto podjąć wspólny wysiłek na rzecz poszukiwania wszelkich dostępnych metod zwiększenia korzyści z koszalińskich wydatków publicznych, by trafiały do lokalnej społeczności. Więcej pieniędzy zostających w lokalnej gospodarce to rozwój przedsiębiorstw i tworzenie nowych miejsc pracy, a pośrednio także zwiększenie budżetu i możliwości miasta z tytułu udziału gminy w części podatków dochodowych. Dlatego zdecydowałem o naszym udziale w tym projekcie.

 

Lider NGO

$
0
0
Logo "Lider NGO"

7 października  obchodzony będzie drugi Dzień Koszalińskich Organizacji Pozarządowych.

W wielu miastach na świecie ustanawia się takie święto w celu podkreślenia roli organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, a także ich działań na rzecz mieszkańców i rozwoju lokalnej wspólnoty.

Ideą tego dnia jest docenienie i wyróżnienie organizacji oraz wzmocnienie świadomości mieszkańców naszego miasta nt. pojmowanych przez nie aktywności i działań statutowych.

Z okazji Dnia Koszalińskich Organizacji Pozarządowych 7 październikazorganizowana zostanie uroczysta Gala, podczas której wręczona zostanie statuetka „Koszalińskiego Lidera NGO 2015” - laureata II edycji trwającego obecnie konkursu.Zachęcamy do zgłaszania inicjatyw, pomysłów i działań, które koszalińskie organizacje pozarządowe podjęły w 2014 r. na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Koszalinie, zaś realizatorem – Pracownia Pozarządowa

 Zgłoszenia przyjmowane są do 25 września w siedzibie Pracowni Pozarządowej, przy ul. Dworcowej 2
w Koszalinie.

Regulamin konkursu, Formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie www.pracowniap.org.pl


I Koszalińskie Forum Gospodarcze

$
0
0
logo I Koszalińskiego Forum Gospodarczego

Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z Urzędem Miejskim w Koszalinie oraz Politechniką Koszalińską pragnie zaprosić wszystkich, którym bliski jest rozwój gospodarczy Pomorza Środkowego do udziału w I Koszalińskim Forum Gospodarczym. Forum - pod hasłem przewodnim „Wybrane aspekty rozwoju Pomorza Środkowego” – odbędzie się 25-26 września br. Jest ono związane z obchodami 750–lecia Koszalina.

  • Budowanie więzi gospodarczych w regionie.
  • Promowanie dobrych praktyk i wzorców przedsiębiorczości.
  • Dostarczenie wiedzy, która będzie źródłem inspiracji, innowacji i przedsiębiorczości.
  • Podniesienie świadomości obywatelskiej w zakresie energetyki, a w szczególności energetyki ekologicznej.

To najważniejsze cele I Koszalińskiego Forum Gospodarczego. To inicjatywa rozpoczynająca szereg działań dotyczących rozwoju przedsiębiorczości i innowacji poprzez scalanie i budowanie szeroko pojętej współpracy pomiędzy samorządami, biznesem i mieszkańcami regionu.

Więcej informacji: www.kofg.pl

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich koszalinian. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji na www.kofg.pl/rejestracja

Doroczna wystawa ZPARP

$
0
0
Jeden z obrazów wystawy

Prezydent Koszalina oraz Związek Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej - Oddział Koszalin zapraszają na wernisaż dorocznej wystawy zbiorowej malarstwa, fotografii, tkaniny, rzeźby. Wernisaż rozpocznie się 21 września o godz. 17.30 w Galerii "Ratusz" Urzędu Miejskiego (I piętro), Rynek Staromiejski 6-7.

XIII sesja Rady Miejskiej

$
0
0
Sesja Rady Miejskiej

PORZĄDEK OBRAD

XIII sesji Rady Miejskiej w Koszalinie

w dniu 24 września 2015 roku

Miejsce obrad:

sala konferencyjna Nr 300 w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Rozpoczęcie sesji o godz. 9:00.

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji.
  3. Informacja z prac komisji w okresie międzysesyjnym.
  4. Podjęcie uchwał:
    1.       w sprawie przyjęcia „Informacji o przebiegu wykonania budżetu Miasta Koszalina oraz planów finansowych instytucji kultury za I półrocze 2015 roku :

 -opinie komisji branżowych.

2.       w sprawie przedstawienia „Informacji o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koszalina na lata 2015-2033, w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć  w I półroczu 2015 roku”:

 -opinia Komisji Budżetu i Finansów.

3.       w sprawie określenia zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2015 roku:

-opinia Komisji Spraw Społecznych.

4.       zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Dziennym Domu Pomocy „Pogodna Jesień” i Dziennym Domu Pomocy „Złoty Wiek”:

-opinia Komisji Spraw Społecznych.

5.       zmieniająca uchwałę w sprawie emisji obligacji komunalnych:

             -opinia Komisji Budżetu i Finansów.

6.      w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Koszalina na 2015 rok:

 -opinia Komisji Budżetu i Finansów.

7.       w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koszalina na lata 2015 – 2033:

 -opinia Komisji Budżetu i Finansów.

8.       w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych oraz ustalenia ich przebiegu:

-opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.

9.       w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg powiatowych oraz ustalenia ich przebiegu:

-opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.

10.   w sprawie zniesienia statusu pomnika przyrody:

-opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.

11.   w sprawie nadania obiektowi sportowemu przy ul. Gnieźnieńskiej 8 w Koszalinie nazwy „Motopark Koszalin im. Andrzeja Hołowieja”:

-opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego,

-opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki.

12.  w sprawie nadania obiektowi sportowemu przy ul. Orląt Lwowskich 26 B w Koszalinie nazwy „Centralny Ośrodek Szkolenia Taekwondo Dzieci i Młodzieży w Koszalinie im. Henryka Ficka”:

-opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego,

-opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki.

13.   w sprawie nadania nazwy Rondo Polskich Żołnierzy Misji ONZ:

             -opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego.

 

5.   Informacja Przewodniczącej Rady Miejskiej z działalności międzysesyjnej.

6.   Informacja Prezydenta Miasta z działań podjętych między sesjami.
7.   Interpelacje radnych.
8.   Zapytania radnych.
9.   Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
10. Trybuna Obywatelska - godz. 17:00.
11. Czas dla Rad Osiedli (po Trybunie Obywatelskiej).
12. Wolne wnioski i oświadczenia.
13. Zamknięcie sesji.

 

Warsztaty kreatywności

$
0
0
Logo Powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie wraz z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń Spółka Akcyjna zaprasza wszystkie osoby zainteresowane, niekoniecznie bezrobotne zarejestrowane w PUP, do udziału w bezpłatnych jednodniowych warsztatach edukacyjnych dotyczących rozwoju osobistego. Szkolenie skierowane jest do osób z minimum średnim wykształceniem, znających obsługę komputera.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną narzędzia budowania kreatywnego myślenia oraz kreatywnego rozwiązywania problemów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy przedstawione zostaną także różne formy i metody przygotowywania CV. Dodatkowo uczestnicy spotkania zapoznają się z niektórymi technikami radzenia sobie ze stresem.

Zajęcia zostaną poprowadzone przez trenerów CC PZU z wykorzystaniem aktywizujących metod pracy z grupą.

Warsztaty odbędą się 29 i 30 września (w godz. 9:00 – 14:00).

Osoby niezarejestrowane mogą zgłaszać się do PUP Koszalin, ul. Racławicka 13, pok. 102, I piętro, kontakt tel. 94 345 57 12 lub mailowy: eures@pup.koszalin.pl

Osoby zarejestrowane w PUP proszone są o kontakt z pośrednikami pracy w pokojach obsługi  zgodnie z pierwszą literą nazwiska

Misja gospodarcza do Holandii

$
0
0
logo Pomorza Zachodniego

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego otwiera rekrutację uczestników misji gospodarczej do Holandii.

Wyjazd w terminie 2– 5 listopada 2015 roku dedykowany jest firmom z branży: metalowej, stoczniowej, działalności morskiej i logistycznej. W programie: udział w targach EUROPORT, spotkania B2B i wizyty studyjne.

Więcej informacji na stronie:

http://www.coi.wzp.pl/aktualnosci/misja-gospodarcza-do-holandii

Viewing all 3576 articles
Browse latest View live