Quantcast
Channel: Serwis Urzędu Miejskiego w Koszalinie
Viewing all 3576 articles
Browse latest View live

Koszaliński Kongres Kultury

$
0
0

Drodzy Państwo!!!

 

W dniach 14 – 15 października 2016 r. będziemy mogli spotkać się na Koszalińskim Kongresie Kultury, aby porozmawiać o tym, jaka jest koszalińska kultura  oraz jak i co  w koszalińskiej kulturze zmienić. Nie wątpię, że będzie to ważne i potrzebne wydarzenie. Liczymy na Państwa obecność i udział w dyskusjach.  Omówienie czterech nurtujących nas tematów chcemy rozpocząć już pod koniec września. Planujemy  cztery spotkania, każde dotyczące innego zagadnienia.

 

I tak  29 września br. (czwartek)  o godz. 18,00  w Klubie Jazzburgercafe  przy  ul. Pileckiego 10 pragniemy spotkać się z tymi, którym potrzeby młodych ludzi są szczególnie bliskie. Oczywiście szczególnie  gorąco zapraszamy młodych mieszkańców miasta.  „Kultura: młodych i młodym” - to temat, który poprowadzi Kuba Grabski. Motywem przewodnim będzie udział ludzi młodych w kulturze, sposoby zachęty do  uczestnictwa  w kulturze i nowatorskie formy współpracy instytucji z młodymi odbiorcami.

Kolejny panel dyskusyjny odbędzie się 30 września br. (piątek) o godz. 18,00 w City Box, Rynek Staromiejski 14.  To spotkanie zatytułowane „Uczestnictwo w kulturze”. Rozmowę   o sposobach i praktyce uczestnictwa w kulturze, edukacji i kreatywności w przyciąganiu do kultury oraz metodach walki z wykluczeniem kulturowym poprowadzi Joanna Wyrzykowska.

03 października (poniedziałek) o godz. 18.00  zapraszamy do  City Box
,Rynek Staromiejski 14, na spotkanie „Kultura a biznes”, które  poprowadzi Piotr Pawłowski. Jak zbudować trwałą i partnerską sieć relacji i współpracy pomiędzy instytucjami kultury i lokalnym biznesem? Jak promować korzyści wynikające z takiego partnerstwa prywatno-instytucjonalnego? – to zagadnienia, nad którymi chcielibyśmy zastanowić się  razem           z  Państwem.

Jakie są lokalne unikatowe zasoby kultury, czym możemy się pochwalić i czy rozpoznanie zasobów, ich ocena i praktyka wystawiennicza i promocyjna jest właściwa? O tym chcemy porozmawiać 06 października (czwartek) o godz. 18.00 w City Box, Rynek Staromiejski 14. Dyskusję „W poszukiwaniu tożsamości miasta” poprowadzi Ryszard Ziarkiewicz.

 

Wstęp na panele jest wolny. Przewidziane są pytania publiczności. Każdy może być współtwórcą programu  rozwoju kultury w Koszalinie. SPOTKAJMY SIĘ!

 

Więcej informacji o programie KKK , wraz z możliwością rejestracji na Kongres odbywający się 14 – 15.10.2016 r.  znajdziecie w zakładce Koszaliński Kongres Kultury.


Ludzie z pasją zapraszają

$
0
0
Koszaliński Tydzień Pozarządowy

7 października obchodzimy Koszaliński Dzień Organizacji Pozarządowych. Z tej okazji odbędzie się uroczysta Gala, podczas której wspólnie będą świętowali działacze koszalińskich organizacji. Gala jest okazją do zaprezentowania działań koszalińskich fundacji i stowarzyszeń, do integracji koszalińskiego sektora pozarządowego, do dzielenia się swoimi pomysłami i nawiązywania nowych kontaktów. Ogłoszone zostaną wówczas wyniki konkursu "Koszaliński Lider NGO 2016", którego celem jest wyróżnienie najlepszej inicjatywy realizowanej przez koszalińską organizację w minionym roku. Nagrodę wręczy Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Gala rozpocznie się 7 października o godz. 17.00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz przy ulicy Fałata 32.

Tydzień przed uroczystą galą rozpoczyna się Tydzień Pozarządowy, podczas którego koszalińscy działacze pozarządowi przygotowali mieszkańcom Koszalina moc atrakcji. Tydzień Pozarządowy rozpoczyna się w sobotę 1 października, kończy zaś wspomnianą uroczystą Galą. W tym czasie mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów, rajdów, treningów, dni otwartych. Mogą przyjrzeć się działalności koszalińskich organizacji pozarządowych, poznać koszalińskich działaczy i wolontariuszy, innymi słowy – ludzi z pasją.

Program Tygodnia Pozarządowego

I panel Koszalińskiego Kongresu Kultury

$
0
0
I panel Koszalińskiego Kongresu Kultury

14 i 15 października odbędzie się Koszaliński Kongres Kultury, podczas którego będzie można porozmawiać o tym, jaka jest koszalińska kultura oraz jak i co  w koszalińskiej kulturze zmienić. Z pewnościąe będzie to ważne i potrzebne wydarzenie. Liczymy na Państwa obecność i udział w dyskusjach.  Omówienie czterech nurtujących tematów rozpoczynamy pod koniec września. Planowane są cztery spotkania, każde dotyczące innego zagadnienia.

I tak  29 września br. (czwartek)  o godz. 18,00  w Klubie Jazzburgercafe  przy  ul. Pileckiego 10 pragniemy spotkać się z tymi, którym potrzeby młodych ludzi są szczególnie bliskie. Oczywiście szczególnie  gorąco zapraszamy młodych mieszkańców miasta.  „Kultura: młodych i młodym” - to temat, który poprowadzi Kuba Grabski. Motywem przewodnim będzie udział ludzi młodych w kulturze, sposoby zachęty do  uczestnictwa  w kulturze i nowatorskie formy współpracy instytucji z młodymi odbiorcami.

Kolejny panel dyskusyjny odbędzie się30 września br. (piątek) o godz. 18,00 w City Boxie,Rynek Staromiejski 14.  To spotkanie zatytułowane „Uczestnictwo w kulturze”. Rozmowę   o sposobach i praktyce uczestnictwa w kulturze, edukacji i kreatywności w przyciąganiu do kultury oraz metodach walki z wykluczeniem kulturowym poprowadzi Joanna Wyrzykowska.

3 października (poniedziałek) o godz. 18.00  zapraszamy do  City Box
ie, Rynek Staromiejski 14, na spotkanie „Kultura a biznes”, które  poprowadzi Piotr Pawłowski. Jak zbudować trwałą i partnerską sieć relacji i współpracy pomiędzy instytucjami kultury i lokalnym biznesem? Jak promować korzyści wynikające z takiego partnerstwa prywatno-instytucjonalnego? – to zagadnienia, nad którymi chcielibyśmy zastanowić się  razem z  Państwem.

Jakie są lokalne unikatowe zasoby kultury, czym możemy się pochwalić i czy rozpoznanie zasobów, ich ocena i praktyka wystawiennicza i promocyjna jest właściwa? O tym chcemy porozmawiać6 października (czwartek) o godz. 18.00 w City Boxie, Rynek Staromiejski 14. Dyskusję „W poszukiwaniu tożsamości miasta” poprowadzi Ryszard Ziarkiewicz.

Wstęp na panele jest wolny. Przewidziane są pytania publiczności. Każdy może być współtwórcą programu  rozwoju kultury w Koszalinie.

Więcej informacji o programie KKK , wraz z możliwością rejestracji na Kongres odbywający się 14–15.10.2016 r.  znajdziecie Państwo na stronie www.koszalin.pl , w zakładce Koszaliński Kongres Kultury.

 

 

"Kultura musi być!"

$
0
0

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PECHA KUCHA"Kultura musi być!"

- 15 PAŹDZIERNIKA 2016 R. O GODZINIE 14:00

W CENTRUM KULTURY 105 (CLUB 105).

Temat przewodni: co i jak w koszalińskiej kulturze można zmienić?

Wydarzenie realizowane w ramach Koszalińskiego Kongresu Kultury.

Pecha Kucha to rodzaj prezentacji multimedialnej składającej się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund każdy, czyli trwającej 6 minut 40 sekund. Taki charakter prezentacji ma zapewnić jej dynamikę oraz żywość, a relatywnie krótki czas trwania - skupienie i uwagę. Pytania i dyskusja wstrzymywane są do zakończenia pokazu.

Zapraszamy zarówno osoby chcące przygotować własną prezentację multimedialną, jak i tych którzy zainteresowani są samym udziałem w dyskusji.

Poprzez krótkie prezentacje oraz dyskusję zostaną zobrazowane działania kulturalne na terenie naszego Miasta oraz ich twórcy. Wszystko to ma pomóc w odpowiedzi na pytanie – co i jak w koszalińskiej kulturze można zmienić?

Osoby chętne do przygotowania własnej prezentacji multimedialnej, spełniającej wymogi formuły Pecha Kucha prosimy o dostarczanie prac do 7 października (osobiście lub pocztą)lub do 9 października do północy - w przypadku zgłoszeń mailowych. Pełny regulamin Pecha Kucha dostępny jest na stronie www.koszalin.pl oraz www.ck105.koszalin.pl

WSTĘP WOLNY.

PRZYJDŹ.

ZABIERZ GŁOS!

Konkurs ekologiczny "Segreguj dla przyszłości"

$
0
0
Znak segregacji

Urząd Miejski w Koszalinie serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie pn. „Segreguj dla przyszłości” w ramach edukacji ekologicznej.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz promowanie selektywnego zbierania i recyklingu odpadów.

Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie sami przekonają się dlaczego warto segregować odpady, z jakimi trudnościami borykają się mieszkańcy oraz przeanalizują zasady gospodarowania odpadami jakie obowiązują w naszym mieście.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie filmu pn. „Segreguj dla przyszłości” przez trzyosobowe grupy uczniów.

Ogłoszenie konkursu nastąpi 3.10.2016 r., natomiast pracę należy złożyć do 30.11.2016 r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31.12.2016 r.

Na zwycięską grupę czeka atrakcyjna nagroda!!!

Więcej informacji o konkursie można znaleźć w regulaminie poniżej:

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa

Akryl, olej, pastele

$
0
0
Wystawa w Galerii "Ratusz"

We wtorek, 4 października o godz. 16.30  zapraszamy na I piętro Galerii Ratusz na wystawę malarstwa Dariusza Mola, Kazimierza Karnieja i Krzysztofa Tracza, członków koszalińskiego Zespołu Pracy Twórczej Plastyki.

Wystawa zapowiada się interesująco ze względu na różnorodność podejścia do techniki malarskiej jej członków: Kazimierz Karniej preferuje technikę akrylową, wykonuje także ikony na starym drewnie, Krzysztof Tracz najchętniej posługuje się olejem i suchymi pastelami a Dariusz Mol poza olejnym malarstwem sztalugowym uprawia także malarstwo ścienne.

Krzysztof Tracz jest mieszkańcem Koszalina, Kazimierz Karniej mieszka w Mielnie, a Dariusz Mol w Strzekęcinie.

KAZIMIERZ KARNIEJ
Od 2013 roku należy do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie. Jest również członkiem grupy malarskiej „REMEDIUM”  studentów Uniwersytetu III Wieku przy Politechnice Koszalińskiej oraz Zespołu Malarskiego przy Centrum Kultury 105. Malarstwem interesował się od najmłodszych lat. Malując obrazy wzoruje się na impresjonistach, którzy fascynują  prostotą treści i paletą barw. W technice malarskiej wykorzystuje farby akrylowe kładąc na płótno metodą „impast”. Tematami obrazów są pejzaż i martwa natura.

DARIUSZ MOL
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Uprawia malarstwo olejne, freski i murale. Od początku fascynował go realizm, dlatego najchętniej maluje pejzaże, kwiaty, martwą naturę. Czasami na zamówienie wykona kopię znanego mistrza. Zdarza mu się eksperymentować szpachlą i przekształcać rzeczywistość. Uczestnik wielu zbiorowych wystaw i kilku indywidualnych. Obecnie wiceprezes Zespołu Pracy Twórczej Plastyki. Jego obrazy to radość, optymizm, poszukiwanie prawdy i nadziei.

KRZYSZTOF TRACZ
Pochodzi z Koszalina. Maluje ponad trzydzieści lat. Jest  członkiem Zespołu Pracy Twórczej Plastyki. Uprawia  malarstwo olejne i pastel. W miarę czasu i stopniowego rozwoju środków malarskich poszerzał się zakres tematyczny  obrazów artysty oraz podejście do malarstwa. Na wystawie w Galerii Ratusz pokazuje  swoje najbardziej aktualne prace.
Wystawy indywidualne: 
1993 r. – „Krzysztof Tracz - Malarstwo i rysunek”  w Szydłowieckim Ośrodku Kultury
2003, 2007, 2011, 2014 – cztery wystawy indywidualne malarstwa w Galerii „Ratusz” UM w Koszalinie
2015 r. – „Malarstwo” w „Galerii Jednego Artysty” KSM Na Skarpie

Od soboty ul. Połczyńska zamknięta

$
0
0
Roboty drogowe

W najbliższą sobotę (8 października) od godz. 14.00 zamknięty zostanie ruch samochodowy przy ul. Połczyńskiej (na odcinku od ul. Wrzosów do ul Żytniej). Zamknięcie jest związane z prowadzoną przez Firmę Skanska na zlecenie Urzędu Miejskiego kompleksową przebudową ulicy wraz z budową  infrastruktury:  oświetlenia, chodników, ścieżki rowerowej, zatok autobusowych. Inwestycja, która zgodnie z umową zakończy się w maju 2018 roku, kosztować ma 9,7 mln złotych.

Projekt organizacji ruchu przewiduje objazd dla jadących w kierunku Koszalina od strony Tychowa drogą wojewódzką nr 168 przez Niedalino -Rosnowo- Wyszewo a następnie drogą krajową nr 11 przez Bonin i Kretomino.

Odcinek pomiędzy ulicami Wrzosów i Żytnią zostanie wyłączony z ruchu w ten sposób, aby umożliwić dojazd do ul. Seminaryjnej od strony ul. Złotych Kłosów (przejazd przez budowę będzie możliwy tylko na skrzyżowaniu tych ulic). Przejazd do ulicy Żytniej od strony centrum miasta odbywać się będzie tak jak do tej pory  przy ograniczeniu prędkości do 30 km/h.

Po zakończeniu prac na zamykanym w sobotę odcinku wykonawca robót przystąpi w przyszłym roku do przebudowy drugiej części ulicy Połczyńskiej (pomiędzy ulicami Żytnią i Sarzyńską).

Zmiana tras autobusów linii nr 9 i 19 

Z uwagi na zamknięcie ul. Połczyńskiej  nastąpi zmiana trasy autobusów linii nr 9 i nr 19.

Linia nr 9 - kursy będą  realizowane z/do tymczasowej pętli przy ul. Żytniej. Autobus nie będzie dojeżdżał do Wyższego Seminarium Duchownego.

Godziny odjazdów nie zostaną  zmienione.

Linia nr 19 - kursy w obu kierunkach będą realizowane przez lub do os. Raduszka z wyłączeniem całej ul. Połczyńskiej.

Trasa kursów realizowanych w szczycie porannym i popołudniowym:

Świeszyno - Konikowo - Wrzosów - Paproci - Kretomino - Gnieźnieńska - Krakusa i Wandy - Armii Krajowej / Bank. Powrót tą samą trasą - przystanek początkowy: Armii Krajowej / Dworzec PKP.

Pomiędzy szczytami przewozowymi kursy będą realizowane do pętli Goździków / Paproci, gdzie pasażerowie będą się przesiadać na linię nr 8.

Godziny odjazdów autobusów ulegną zmianom w celu zachowania możliwości przesiadek na inne linie.

Utrudnienia potrwają do 31.12.2017 roku.

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy

Segreguj dla przyszłości

$
0
0
Konkurs "Segreguj dla przyszłości"

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie pn. „Segreguj dla przyszłości”, który odbywa się w ramach edukacji ekologicznej. Jego cel to podniesienie świadomości o gospodarowaniu odpadami komunalnymi, kształtowaniu prawidłowych postaw ekologicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz promowanie selektywnego zbierania i recyklingu odpadów.

Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie przekonają się, dlaczego warto segregować odpady, z jakimi trudnościami borykają się mieszkańcy oraz przeanalizują obowiązujące w naszym mieście zasady gospodarowania odpadami.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie filmu pn. „Segreguj dla przyszłości” przez trzyosobowe grupy uczniów. Ogłoszenie konkursu nastąpiło 3.10.2016 r., natomiast pracę należy złożyć do 30.11.2016 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31.12.2016 r.Na zwycięską grupę czeka atrakcyjna nagroda!!!

Więcej informacji o konkursie można znaleźć tutaj.


Kawiarnia Obywatelska

$
0
0
Kawiarnia Obywatelska

W najbliższy czwartek, 13 października, w godzinach 17.00-18.30, w budynku „CITY BOX” przy Rynku Staromiejskim 14 można wziąć udział w spotkaniu w ramach „Kawiarni Obywatelskiej”. Jest ono otwarte i nieodpłatne dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Koszalina, przedstawicieli rad osiedli i organizacji pozarządowych. Podczas spotkania omawiane będą bieżące działania rad osiedli w Koszalinie, zaangażowanie ich członów na rzecz najbliższego otoczenia, roli rad osiedli jako łączników w komunikacji z samorządem oraz innym narzędziom współpracy mieszkańców z samorządem – wciąż mało znanych i niewykorzystywanych w Koszalinie...

Wśród zaproszonych panelistów będą przedstawiciele, obecnie ustępującej kadencji, z czterech rad osiedli:

Irena Liszenkowska – przewodnicząca Rady Osiedla Rokosowo,

Remigiusz Wojcieszonek – sekretarz Rady Osiedla Tysiąclecie,

Teresa Tomczyk - przewodnicząca Rady Osiedla Na Skarpie,

Dawid Chacia - członek Rady Osiedla Morskie,

ze strony samorządu: radna Rady Miejskiej Dorota Róża Chałat

oraz

ekspert prawny, działacz na rzecz jawności Szymon Osowski.

Spotkanie jest związane z faktem, że 23 października  w Koszalinie odbędą się wybory do 17 rad osiedli. Kawiarnia Obywatelska daje szansę na bliższe poznanie sylwetek kandydatów w nich startujących, stworzy warunki do przyjaznej rozmowy o planach i kierunkach rozwoju poszczególnych rad w mieście. Jest organizowane w ramach ogólnopolskiej Akcji Masz GŁOS, a w Koszalinie odpowiada za nią Fundacja Era Dialogu.

Franciszkańska- Krańcowa do wglądu

$
0
0
Ratusz

 

O B W I E S Z C Z E N I E

PREZYDENTA  MIASTA KOSZALINA

o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu

miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „ Franciszkańska- Krańcowa” w Koszalinie.

 

Na podstawie art. 17 pkt. 9 i 11 w związku z art. 27 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2016 poz. 788, ze zmianami), art. 54 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 353,  ze zmianami)

 

zawiadamiam

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Franciszkańska – Krańcowa” w Koszalinie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

 

Z projektem i prognozą oraz z niezbędną dokumentacją sprawy można się zapoznać w dni robocze, w terminie od 18 października 2016 r.    do 18 listopada  2016 r., w siedzibie Urzędu Miejskiego w Koszalinie, Rynek Staromiejski 6-7, w pokoju nr 312, w godzinach od 1100 do 1500.

Dane o dokumentacji sprawy są dostępne również na stronie internetowej pod adresem http://bip.koszalin.pl/.

Dyskusja publiczna - nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie, odbędzie się w siedzibie Urzędu  Miejskiego w Koszalinie, na III piętrze, w sali konferencyjnej nr 300,  w dniu 7 listopada 2016 r. od godz. 1530.

Zgodnie z art. 18 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz art. 39 ust. 1 pkt 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w/w projektach, może wnieść uwagi.

Uwagi należy składać pisemnie do Prezydenta Miasta Koszalina, w nieprzekraczalnym terminie do 5 grudnia 2016 r. z podaniem: imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej, adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy.

 

 

PREZYDENT MIASTA KOSZALINA

 

Piotr Jedliński

 

Wysoko w rankingu

$
0
0
Wspólnota

W najnowszym numerze Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” został opublikowany samorządowy ranking inwestycyjny za rok 2015. Koszalin zajął w nim 11. miejsce wśród 66 polskich miast na prawach powiatu, wyprzedzając m.in. Słupsk, Zamość, Częstochowę czy Gdynię. W kategorii miast wojewódzkich Szczecin uplasował się na miejscu 13.

„Wspólnota” przeprowadza swój ranking rokrocznie od kilkunastu lat, ale od tego roku zmieniła zasady. Do tej pory skupiano się bowiem na inwestycjach w infrastrukturę techniczną (transport, gospodarka mieszkaniowa, gospodarka komunalna). Tym razem wzięto pod uwagę całość wydatków majątkowych, stąd też nie podano miejsc zajmowanych przez samorządy w poprzednich latach. Skąd ta zmiana?

- Kiedy wiele lat temu ustalaliśmy zasady rankingu uważaliśmy, w ślad za dominującym nurtem teorii rozwoju regionalnego i lokalnego, że to inwestycje infrastrukturalne mają decydujące znaczenie dla stwarzania warunków dla rozwoju gospodarczego– tłumaczy prof. Paweł Swianiewicz, który wraz z dr. Julitą Łukomską jest autorem rankingu (oboje są pracownikami naukowymi Uniwersytetu Warszawskiego). - Było to istotne zwłaszcza ze względu na wieloletnie zaniedbania. Ale sytuacja się zmieniła. Luka infrastrukturalna nie jest już tak dotkliwa, a o powodzeniu strategii rozwoju częściej decydują inwestycje w infrastrukturę związaną z usługami społecznymi.

Przy obliczaniu wskaźników wzięto pod uwagę wszystkie inwestycje samorządowe. Naukowcy bazowali na danych ze sprawozdań budżetowych, które uzupełniono ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych, przeprowadzoną w miastach powiatowych i na prawach powiatu. Wyniki wskazały liderów inwestycji, którzy zaangażowali najwięcej środków i sił w poprawę jakości życia mieszkańców.

W miastach na prawach powiatu zwyciężyły Gliwice przed Dąbrową Górniczą i Krosnem. Koszalin zajął miejsce 11. Dla porównania – Sopot jest 5., Radom 17., Słupsk 20., Zamość 24., a Gdynia 33.

- Wynik rankingu świadczy o dobrej kondycji i stałym rozwoju naszego miasta – mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. - Znajdujemy się w czołówce inwestycyjnej miast, co jest wyraźnym sygnałem dynamicznego rozwoju Koszalina. To nie tylko inwestycje z budżetu miasta, czy środków unijnych, ale także wielomilionowe inwestycje spółek miejskich. Efektem jest m.in. spadające bezrobocie - obecnie sięgające najniższego poziomu - 7 procent. Liczę, że kolejne lata przyniosą dalszy rozwój miasta - m.in. dzięki nowej perspektywie finansowej. Oznacza to dalszą poprawę jakości życia koszalinian, co jest dla mnie priorytetem.

Nauczyciele nagrodzeni

$
0
0
Dzień Edukacji Narodowej

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej Piotr Jedliński, prezydent Koszalina wręczył nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

4 października podczas posiedzenia Komisji Nagród Prezydenta Miasta Koszalina  rozpatrzono 108 wniosków, które wpłynęły do Wydziału Edukacji UM. Komisja pozytywnie zaopiniowała 65 wniosków o przyznanie nagrody w proponowanej wysokości 2.500 zł brutto. Doceniając  osiągnięcia nauczycieli koszalińskich szkół prezydent Jedliński przychylił się do uhonorowania wszystkich pozytywnie zaopiniowanych przez Komisję wniosków.

Lista nagrodzonych nauczycieli

1.      Lewczuk Urszula                               -           Przedszk. Nr 7
2.      Kulon Katarzyna                               -           Przedszk. Nr 8
3.      Jasiuchna Izabela                              -           Przedszk. Nr 9
4.      Łubek Aurelia                                   -           Przedszk. Nr 12
5.      Pełka Iwona                                      -           Przedszk. Nr 13
6.      Żurawska Irena                                 -           Przedszk. Nr 14
7.      Las Ewa                                             -           Przedszk. Nr 19
8.      Zdanowicz Mariola                          -           Przedszk. Nr 22
9.      Markul-Amrogowicz Arnika            -           Przedszk. Nr 23
10.  Pyrzyńska Katarzyna                        -           Przedszk. Nr 34
11.  Szmidt Małgorzata                           -           Przedszk. Nr 35
12.  Sałacka Barbara                               -           Przedszk. Integr.                              
13.  Milka Maja                                       -           SP Nr 4
14.  Grońska-Łukojko Małgorzata          -           SP Nr 6
15.  Saar Agnieszka                                 -           SP Nr 7
16.  Szczerbowska Małgorzata               -           SP Nr 9
17.  Fejstrowicz Joanna                           -           SP Nr 10
18.  Elżbieta Szewczyk                             -           SP Nr 13
19.  Bagrowska Ewa                                 -           SP Nr 17
20.  Szutowicz Joanna                             -           SP Nr 18
21.  Pietrasińska Agnieszka                    -           SP Integr. Nr 21
22.  Szantyr Agnieszka                            -           Gimn. Nr 2 
23.  Mikitiuk Ewa                                     -           Gimn. Nr 6    
24.  Sielicka Urszula                                 -           Gimn. Nr 6    
25.  Szafirowicz Ryszard                          -           Gimn. Nr 7
26.  Kwaśnica Agnieszka                          -           Gimn. Nr 9
27.  Moczała Elżbieta                              -           Gimn. Nr 9
28.  Trojan Małgorzata                            -           Gimn. Nr 9
29.  Cichosz Krzysztof                              -           Gimn. Nr 11
30.  Kaniewski Mikołaj                            -           Gimn. Nr 11  
31.  Pera Agnieszka                                 -           Gimn. Nr 11
32.  Frymark Mariola                              -           ZSSport.
33.  Palonek Małgorzata                         -           ZS Nr 1
34.  Kapuścińska-Ziobro Jolanta            -           ZS Nr 2
35.  Ulman Beata                                    -           ZS Nr 2
36.  Czyżewska Marzena                        -           ZS Nr 7
37.  Wilk Zuzanna                                     -         ZS Nr 8 
38.  Kopera Marzena                               -           ZS Nr 9
39.  Reinert Robert                                 -           ZS Nr 10
40.  Biskupska Kamila                              -          ZS Nr 11
41.  Kucharczyk Małgorzata                   -           ZS Nr 12
42.  Małkowska Beata                             -           ZS Nr 13
43.  Grabowska Anna                              -           I  LO
44.  Janiel Józef                                        -           I  LO
45.  Mieszczak Zbigniew                          -           I  LO
46.  Pawelski Ryszard                              -           I  LO
47.  Niesłuchowska Lucyna                    -           II LO
48.  Romanowska Maria                         -           II LO
49.  Pawluczenia Beata                           -           VI LO
50.  Ziołek Hanna                                    -           VI LO
51.  Wikarska Danuta                             -           CKU
52.  Jędraszek Teresa                               -           SOS-W
53.  Pękała Piotr                                      -           SOS-W
54.  Lubińska Joanna                               -           Pałac Młodz.
55.  Wołontowicz Wanda                       -           SP Nr 9
56.  Stroińska Danuta                             -          SP Nr 17
57.  Pater Krystyna                                 -           SP Integr. Nr 21
58.  Kroll Ewa                                           -           ZS Nr 7
59.  Mielnikiewicz Elżbieta                     -           ZS Nr 8
60.  Sankowska Renata                           -           ZS Nr 11
61.  Stępniak Anna                                  -           SOS-W
62.  Bartoszewska Wioletta                    -           Przedszk. Nr 9
63.  Michajłowicz Elżbieta                      -           Przedszk. Nr 11
64.  Zachariasz-Zmorzyńska Danuta      -           Przedszk. Nr 14
65.  Antkowiak Violetta                         -           Przedszk. Nr 34

Koszaliński Budżet Obywatelski

$
0
0
Koszaliński Budżet Obywatelski
W najbliższy poniedziałek, 17 października Rada Budżetu Obywatelskiego rozpoczyna ocenę wniosków zgłosoznych w tegorocznej edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego.
W tym roku do KBO zgłoszono 71 projektów, 2 zostały odrzucone z przyczyn formalnych, 32 otrzymały pozytywną opinię wydziałów Urzędu Miejskiego. Dwa projekty zostały połączone ze względu na ich podobieństwo. Tym samym rada będzie opiniować 31 projektów.
Zgodnie z decyzją powyższego gremium, sesje robocze odbędą się w dniach 17, 19 oraz 21 października (poniedziałek, środa, piątek), każdorazowo o godz. 16.00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii I.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Spotkanie poświęcone Wysockiemu i dr Zimnej

$
0
0
Marlena Zimna

To pierwszy rok, kiedy w Koszalinie odbędzie się Spotkanie poświęcone Włodzimierzowi Wysockiemu, w którym nie weźmie udziału jego pomysłodawca i organizator - Marlena Zimna. Marlena Zimna odeszła od nas w tym roku, co nie oznacza, że idea Spotkań odeszła wraz z nią w zapomnienie. W tym roku organizowane są po raz kolejny.

Koszalińskie Spotkania z Wysockim - Dni Pamięci Marleny Zimnej i Włodzimierza Wysockiego

„IM DO NIEBA SIĘ WZBIĆ”

28-30 października

 

Program spotkań

 

28 października (piątek)
10:00 Prawosławna cerkiew p.w. Zaśnięcia NMP, Koszalin, ul. Adama Mickiewicza, 22
Liturgia święta i panichida za pamięć Marleny Zimnej i Ingrid Moniki Zimnej.                                                                                            

29 października (sobota)
11:00 Centrum Kultury 105 (Domek Kata), Koszalin, ul. Grodzka 3

  • Uroczyste otwarcie Dni Pamięci.
  • Film „Marlena Zimna. Koszalin 2015 roku”, Stowarzyszenie „Rakurs”. Autorzy: Oleg Wasin, Aleksandr Babienko, Igor Rachmanow, Aleksandr Kowanowski.
  • Otwarcie wystawy nieznanych zdjęć W. Wysockiego, odnalezionych przez Marlenę Zimną w 2015 r.
  • Otwarcie wystawy zdjęć z Koszalińskich festiwali z lat 2008-2015 (autor Aleksandr Sverdlin)
  • Fragmenty listów Marleny Zimnej  (do Liona Nadel i Swietłany Bil)
  • Słowa wspomnień o Marlenie przyjaciół z Polski, Rosji, Izraela oraz innych krajów.
  • Pokaz filmów-zwycięzców Międzynarodowych Festiwali Dokumentalnych Filmów o Włodzimierzu Wysockim w Koszalinie z lat 2008-2015 z Marleną Zimną w kadrze.
  • Recytacja przekładów Marleny Zimnej poezji Wysockiego w wykonaniu polskich przyjaciół.
  • Pokaz filmów-zwycięzców  Koszalińskich festiwali z lat 2008-2015.
  • Recytacja wierszy Marleny Zimnej w wykonaniu Swietłany Bil.                                                         
  • Ciąg dalszy pokazu filmów-zwycięzców Koszalińskich festiwali z lat 2008-2015.

18:00 Koncert Pamięci z udziałem  przyjaciół - wykonawców pieśni Włodzimierza Wysockiego, którzy przybyli uczcić pamięć Marleny Zimnej.

30 października (niedziela)
11:00 Centrum Kultury 105 (Domek Kata), Koszalin, ul. Grodzka 3                                                       

  • Wideomost: Z nami się łączą zagraniczni przyjaciele Marleny
  • Pokaz slideshow Swietłany Bil pamięci Marleny Zimnej.
  • Pokaz filmu Włodzimierza Lewina z Ludmiłą Abramową „Mój Hamlet”,  zrealizowanego z okazji 75-lecia Włodzimierza Wysockiego. 
  • Ciąg dalszy pokazu filmów Koszalińskich Festiwali z lat 2008- 2015 i wspomnień o Marlenie Zimnej (w tym, fragmenty nagrań wideo).
  • Melodia Bliskiego Wschodu: Recytacja przekładów Wysockiego na język arabski i kurdyjski przez autorkę-poetkę z Iraku - Gulalę Nuori Achmed.

18:00 Finałowy koncert Pamięci z udziałem:

  • Grupy „Projekt Volodia” z Wrocławia
  • Mirosława Czyżykiewicza z Warszawy.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

 

XXIV sesja Rady Miejskiej

$
0
0
sesja Rady Miejskiej

PORZĄDEK OBRAD

XXIV sesji Rady Miejskiej w Koszalinie

w dniu 27 października 2016 roku

Miejsce obrad:

sala konferencyjna Nr 300 w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Rozpoczęcie sesji o godz. 9:00.

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  3. Informacja z prac komisji w okresie międzysesyjnym.
  4. Podjęcie uchwał:


1.       w sprawie przyjęcia „Informacji o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Miasta Koszalin w roku szkolnym 2015-2016”:

       -opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki.

2.       w sprawie zatwierdzenia projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego:

       -opinia Komisji Budżetu i Finansów,

       -opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki.

3.       zmiana uchwały w sprawie wprowadzenia opłaty targowej, ustalenia jej wysokości oraz sposobu poboru:

-opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.

4.       w sprawie nadania Statutu Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Koszalinie:

-opinia Komisji Spraw Społecznych.

5.       w sprawie określenia zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2016 roku:

       -opinia Komisji Budżetu i Finansów.

6.       w sprawie wyrażenia zgody na objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna w Koszalinie:

       -opinia Komisji Budżetu i Finansów.

7.      w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Koszalina na 2016 rok:

       -opinia Komisji Budżetu i Finansów.

8.       w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koszalina na lata 2016 – 2033:

       -opinia Komisji Budżetu i Finansów.

9.     w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Władysława IV-Śniadeckich” w Koszalinie:

        -opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.

10.   w sprawie nadania nazwy ulicy Lazurowa:

-opinia Komisji Porządku Publicznego i Prawnego.

11.    w sprawie nadania nazwy ulicy Wiejska:

 -opinia Komisji Porządku Publicznego i Prawnego.

12.    w sprawie rozpatrzenia  skargi na działalność Dyrektora Zespołu Szkół Nr 13 w Koszalinie:

-opinia Komisji Rewizyjnej

13.   w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Koszalinie:

        -opinia Komisji Rewizyjnej

14.    w  sprawie podtrzymania stanowiska wyrażonego w uchwale Nr XLII/639/2014 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 24 kwietnia 2014 r. w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Gimnazjum Nr 6 w Koszalinie:

        -opinia Komisji Rewizyjnej

 

5.   Informacja Przewodniczącej Rady Miejskiej z działalności międzysesyjnej.
6.   Informacja Prezydenta Miasta z działań podjętych między sesjami.
7.   Interpelacje radnych.
8.   Zapytania radnych.
9.   Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
10. Wolne wnioski i oświadczenia.
11. Czas dla Rad Osiedli.
12. Trybuna Obywatelska - godz. 16:00.
13 . Zamknięcie sesji.


Wybory do rad osiedli

$
0
0
urna

Wybory do rad osiedli w Koszalinie odbędą się 23 października 2016 r.             

Lokale osiedlowych komisji wyborczych w dniu wyborów czynne będą od godziny 08.00 do godz. 18.00.

Koszalin podzielony jest na 17 osiedli.

W dwóch osiedlach: RADUSZKA i NOWOBRAMSKIE - z powodu zgłoszenia tylko 15 kandydatów - wyborów nie przeprowadza się. W takim przypadku za wybranych na członków rady osiedla uznaje się zarejestrowanych kandydatów na członków danej rady.

Miejska Komisja Wyborcza w Koszalinie zarejestrowała łącznie 354 kandydatów na członków rad osiedli w Koszalinie. Jedna osoba – z powodu wycofania zgody na kandydowanie - została skreślona z listy zarejestrowanych kandydatów na członków Rady Osiedla im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Liczba kandydatów zarejestrowanych w poszczególnych Radach przedstawia się następująco:

1)      Rada Osiedla BUKOWE – 25

2)      Rada Osiedla JAMNO-ŁABUSZ - 17

3)      Rada Osiedla JEDLINY - 24

4)      Rada Osiedla im. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO - 17

5)      Rada Osiedla LECHITÓW - 29

6)      Rada Osiedla LUBIATOWO - 17

7)      Rada Osiedla MORSKIE - 25

8)      Rada Osiedla NA SKARPIE - 31

9)      Rada Osiedla ROKOSOWO - 22

10)    Rada Osiedla im. JANA i JĘDRZEJA ŚNIADECKICH – 19 (minus jedna rezygnacja), czyli 18

11)    Rada Osiedla ŚRÓDMIEŚCIE - 20

12)    Rada Osiedla TYSIĄCLECIA - 25

13)    Rada Osiedla UNII EUROPEJSKIEJ - 28

14)    Rada Osiedla im. MELCHIORA WAŃKOWICZA – 20

15)    Rada Osiedla WSPÓLNY DOM - 35

 

Każdy mieszkaniec Koszalina, który zgłosi się do lokalu wyborczego, otrzyma jedną kartę do głosowania (format A4, kolor biały).

Głosować będzie można stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska minimum jednego z kandydatów lub znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwisk kilku kandydatów - nie więcej jednak niż obok nazwisk 15 kandydatów.

Postawienie znaku „x” w  kratce obok nazwisk więcej niż 15 kandydatów, niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce lub postawienie znaku „x” przy nazwisku dopisanego własnoręcznie kandydata powoduje nieważność głosu.

W Urzędzie Miejskim w Koszalinie, jak podczas każdych wyborów, będzie pełniony dyżur. W dniu wyborów będzie można dzwonić pod niżej wymienione numery: 

Miejska Komisja Wyborcza                                       94 348-86-46

Sekretariat (sprawy organizacyjne)

oraz zgłaszanie dowozu osób niepełnosprawnych    94 348-88-52                                                                                                                                               

Sprawdzanie spisów wyborców                                 94348-87-01

                                                                                94 348-86-95

                   

 Wykaz lokali do głosowania wraz z przynależnością do nich poszczególnych ulic można pobrać tutaj.

W załączeniu obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej o numerach okręgów wyborczych, granicach obwodów głosowania oraz o wyznaczonych siedzibach osiedlowych komisji wyborczych.

Wyniki wyborów do rad osiedli

$
0
0
wyniki wyborów do RO

Wybory do rad osiedli odbyły się w niedzielę 23 października. Uprawnionych do głosowania było 76.658 osób. W piętnastu osiedlowych komisjach wyborczych wydano 6.008 kart do głosowania. Frekwencja wyniosła 7,8 proc. i jest wyższa od tej sprzed czterech lat (wówczas wynosiła 6 proc.) i sprzed ośmiu lat (5 proc.).

- Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wczoraj uczestniczyli w wyborach  i zagłosowali na nowe rady osiedli. Cieszy fakt, że z wyborów na wybory coraz większa liczba mieszkańców w nich uczestniczy. Zauważamy przy tym coraz większe zainteresowanie mieszkańców sprawami i problemami  swojego najbliższego otoczenia. Rady osiedli są doskonałym miejscem na ich rozwiązywanie oraz wsłuchiwanie się w głosy i propozycje mieszkańców - komentuje wyniki wyborów prezydent Piotr Jedliński.

Wyniki wyborów do rad osiedli można pobrać tutaj.

Podziękowanie za Kongres Kultury

$
0
0
Koszaliński Kongres Kultury

Koszaliński Kongres Kultury za nami. Przedsięwzięcie, którego pomysł pojawił się  kilka lat temu podczas posiedzeń Komisji Kultury Rady Miejskiej i Rady Kultury przy Prezydencie Miasta, stało się doskonałą okazją do spotkania i dyskusji na tematy związane z koszalińską kulturą. Wydarzenie to było wyjątkowe między innymi dzięki naszym gościom specjalnym: Stanisławie Celińskiej i red. Jackowi Żakowskiemu.  Ukłony kieruję również w stronę Dominiki Barabas, która wypełniła kongresowy wieczór muzyką pełną wrażliwości i różnorodnych dźwięków.  Chcę w tym miejscu  podziękować wszystkim, którzy w najmniejszy nawet sposób przyczynili się do  zorganizowania i przebiegu Koszalińskiego Kongresu  Kultury.

W szczególności dziękuję...

...wszystkim uczestnikom Kongresu– za poświęcenie swojego czasu i dzielenie się wieloma cennymi uwagami. Daliście Państwo świadectwo szczerego zainteresowania koszalińską kulturą. Dzięki waszemu aktywnemu uczestnictwu w Kongresie wzbogaciliśmy się o wiele nowych, interesujących spostrzeżeń;

...reprezentantomwarszawskiej Fundacji Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego: Zofii Penzie i Arturowi Celińskiemu – za profesjonalną pracę badawczą i interesującą, cieszącą oko prezentację, za wszystkie cenne uwagi i  wsparcie merytoryczne w zbieraniu  materiału do Programu Rozwoju Kultury;

...dyrekcji i pracownikom Centrum Kultury 105 za nieocenione wsparcie organizacyjne całego przedsięwzięcia;

...przygotowującym i prowadzącym panele dyskusyjne (Kubie Grabskiemu, Joannie Wyrzykowskiej, Piotrowi Pawłowskiemu, Ryszardowi Ziarkiewiczowi)– za pracę pełną zaangażowania, ciekawą  prezentację tematów i stworzenie wyjątkowej atmosfery podczas przedkongresowych i kongresowych  spotkań;

...moderatorowi Kongresu Pawłowi Wiśniewskiemu– za profesjonalne przygotowanie  spotkań, sprawne koordynowanie dyskusji  i umiejętne prowadzenie gości  przez wszystkie punkty kongresowego programu;

...członkom zespołu ds. opracowania wniosków z Kongresu (Robertowi Wasilewskiemu, Mai Ignasiak, Annie Kowal, Marcie Czerwińskiej, Marzenie Śmigielskiej) – za ogromne zaangażowanie i długie godziny spędzone nad zebraniem wszystkich uwag i  opracowaniem wniosków;

...autorom prezentacji Pecha Kuchy (Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, Hubertowi Stenzelowi, Dominice Mrozowskiej, Piotrowi Jaśkiewiczowi z Fundacji Nauka dla Środowiska, Łukaszowi Waberskiemu z Pracowni Projektowej Dobry Sztos, Radkowi Czerwińskiemu z CK 105)– za kreatywność, niesztampowe pomysły i atrakcyjną formę prezentacji;

….Pracowni Projektowej Dobry Sztos - za profesjonalną oprawę wizualną Kongresu, oryginalną szatę graficzną  materiałów promocyjnych, za życzliwość, wyrozumiałość i doskonałą współpracę;

...wszystkim, którzy prezentowali się na stoiskach wystawienniczych (Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Bałtyckiemu Teatrowi Dramatycznemu, Filharmonii Koszalińskiej, Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum w Koszalinie, Pałacowi Młodzieży, Fundacji Nauka dla Środowiska, Zespołowi Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie oraz Zespołowi Szkół Plastycznych) – za pomysłowość w przygotowaniu stanowisk, które ubarwiły Kongres i wpłynęły na ożywienie formuły wydarzenia;

...zespołowi programowemu Koszalińskiego Kongresu Kultury (Przemysławowi  Krzyżanowskiemu, Pawłowi Strojkowi, Monice Modle, Ryszardowi  Ziarkiewiczowi, Jerzemu  Buziałkowskiemu,  Krzysztofowi Jedynakowi, Zdzisławowi Derebeckiemu, Beacie Sawie–Jovanoskiej, Robertowi  Wasilewskiemu, Leopoldowi  Ostrowskiemu i Rafałowi Wołyniakowi) – za pomoc w kierowaniu procesem przygotowania i wdrożenia programu Kongresu;

...właścicielom restauracji City Box– za gościnność, profesjonalną obsługę i przygotowanie poczęstunku;

...właścicielom Baru Przerwa – za wyśmienity  catering:

…mediom– za obecność, wszystkie publikowane informacje, relacje i recenzje w prasie, radiu, telewizji, stronach internetowych;

...sponsorom(Fabryce Styropianu ARBET, Hurtowni Bastek Michał i Jeronimo Martins)– za wzbogacenie zawartości  pakietów promocyjnych i aromatyczną kawę;

Raz jeszcze dziękując mam nadzieję, że tematy  podjęte podczas dwóch dni spotkań dotknęły interesujących Państwa spraw, a sam przebieg Kongresu - w tym możliwość spotkania wartościowych gości - stał się inspirującym doświadczeniem dla każdego uczestnika  wydarzenia. Mam ogromną nadzieję, że poruszone tematy i wnioski, które wyniknęły z dyskusji kongresowych zaowocują praktycznymi pomysłami, dzięki którym wpłyniemy na rozwój kultury w naszym mieście.

Z wyrazami szacunku

 

Piotr Jedliński

Prezydent Koszalina

 

 

Sukces koszalińskiego chóru

$
0
0
Chór Cameralny Canzona

22 października Chór Cameralny Canzona z CK 105 pod dyrekcją Radosława Wilkiewicza zdobył III nagrodę na I Konkursie Chóralnym MUSICA VERA. Konkurs odbywał się w Toruniu i otwierał nowo powstały I Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA VERA. W konkursie wzięły udział zespoły amatorskie wszystkich wyznań chrześcijańskich. Wśród członków Jury znalazły się takie znakomitości świata muzycznego jak ks. prof. Kazimierz Szymonik (Warszawa), prof. Tadeusz Olszewski (Warszawa) czy prof. Jan Łukaszewski (Gdańsk).

Jest to duży sukces zespołu, gdyż rywalizacja odbywała się bez podziału na kategorie. Koszalinianie musieli zmierzyć się  z chórami i zespołami wokalnymi z Częstochowy, Gdyni, Gliwic, Grodziska Mazowieckiego, Łodzi, Poznania, Nakła, Szczecina, Warszawy i Mińska (Białoruś).

W konkursie brało udział 20 chórów wyłonionych spośród 33 zgłoszonych zespołów.

Wszystkich Świętych - organizacja

$
0
0
Znicz

Aby  zapewnić bezpieczeństwo odwiedzających groby bliskich, od 31 października do 1 listopada będzie obowiązywał całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarza  (z wyłączeniem służb porządkowych, ratunkowych i pojazdów zarządcy cmentarza).

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie informuje:
- od 27 października do 3 listopada na terenie cmentarza zostanie ustawionych dodatkowo 14 toalet przenośnych typu TOI TOI;

- przy wejściu do budynku administracji cmentarza znajduje się info kiosk, dzięki któremu można znaleźć informację o miejscu pochówku osoby zmarłej;

- w biurze administracji cmentarza będzie można uzyskać pomoc w lokalizacji grobów oraz przyjmowane będą opłaty za przedłużenie ważności grobów:
31 października w godz. 7.00-18.00
1 listopada w godz. 8.00-18.00

W poszukiwaniu miejsc spoczynku można skorzystać z wyszukiwarki grobów na cmentarzu.

Cmentarz Koszalin to bezpłatna wyszukiwarka miejsc pochówku na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. Przy jej pomocy można odszukać miejsce, w którym pochowana jest wybrana osoba, określić trasę dojścia do grobu od wybranej bramy, zorientować się w terenie przy pomocy nawigacji. Zapraszamy również do korzystania ze strony http://cmentarz.koszalin.mpcms.pl/icormain/chapter_20061.asp gdzie jest dostępna pełna funkcjonalność strony w wersji stacjonarnej i mobilnej. Aplikacja mobilna jest do pobrania w sklepie Google Play pod hasłem "Cmentarz Koszalin".

Cechy:

  • możliwość wyszukiwania osób na podstawie fragmentarycznych danych,
  • pokazanie trasy dojścia do wybranego grobu od dowolnej bramy cmentarza,
  • wskazanie pozycji na mapie cmentarza, jeśli jest uruchomiony GPS

Organizacja ruchu wokół Cmentarza

Opracowana z okazji Wszystkich Świętych organizacja ruchu (szczegóły w załączniku) ma usprawnić ruchu pojazdów i pieszych. W tym celu zaprojektowano oznakowanie mające na celu :

  1. ograniczenie prędkości
  2. zakazu zatrzymywania pojazdów/ parkowanie
  3. ochronie pieszych
  4. ograniczenie dostępu na poszczególnych ulicach
  5. usprawnienie ruchu komunikacji zbiorowej

  1. Ograniczenie prędkości 

W związku z nasileniem natężenia ruchu pojazdów oraz pieszych w okresie świąt Wszystkich Świętych ograniczono prędkości w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gnieźnieńskiej: od skrzyżowania ulic Gnieźnieńskiej, Manowskiej, Rubinowej do Ronda Solidarności oraz na ul. Kamieniarskiej i Strażackiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h.            

 2. Zakaz zatrzymywania pojazdów/ parkowanie

W okolicy cmentarza komunalnego wprowadzono ograniczenia związane z zatrzymywaniem pojazdów. Na całej długości ulicy Gnieźnieńskiej od Ronda Solidarności do bram cmentarza obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów, wyjątkiem są okolice wjazdu na teren cmentarza, tam możliwe będzie zatrzymanie samochodów w celu wysadzenia pasażerów, od ulicy Diamentowej do postoju taxi na ulicy Gnieźnieńskiej będzie wydzielony jeden pas ruchu na parkowanie samochodów. W okolicach cmentarza możliwe będzie zaparkowanie samochodu przy ul. Paderewskiego (centrum handlowe Atrium, Castorama).

 3. Ochrona pieszych

Na odcinku chodnika od głównego wejścia na teren cmentarza do końca cmentarza przy krawędzi jezdni zostaną postawione zapory drogowe wraz z taśmą ostrzegawczą, by zabezpieczyć przed wtargnięciem pieszych na jezdnię oraz uniemożliwić wjazd pojazdów na chodnik.

  4. Ograniczenie dostępu na poszczególnych ulicach.

Wjazd na ul. Kamieniarską zostanie ograniczony od ulicy Gnieźnieńskiej ze względu na spodziewany bardzo duży ruch pieszych oraz zlokalizowane stoiska handlujące. Wjazd na ulice Kamieniarską odbywać się będzie od strony ulicy Połczyńskiej, również dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking  przy postoju taksówek również zostanie ograniczony tylko dla osób niepełnosprawnych.

  5. Usprawnienie ruchu komunikacji zbiorowej.

Ruch autobusów w obrębie cmentarza odbywać się będzie następująco: wjazd odbywać się będzie ul. Strażacką na plac (plac między ul. Strażacką a Kamieniarską) gdzie zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki autobusowe dla wysiadających oraz dla wsiadających, następnie autobus wyjeżdżał będzie ul. Kamieniarską i Gnieźnieńską.

Organizacja ruchu obowiązuje od godz. 5 w sobotę 29 października do godz. 7 w środę 2 listopada.

Informację na temat kursowania i organizacji komunikacji miejskiej można pobrać tutaj.

Viewing all 3576 articles
Browse latest View live